velosipeds ziema
0

Velosipēds ziemā?

Lai gan Latvijā pēdējos gados ziemas ir visai pliekanas un sniegu mēs redzam mazu laika intervālu, tomēr ledus gan uz asfalta gan trotuāriem ir gandrīz vai katru ziemas mēnešu rītu. Bet vai jūs esat ievērojuši, ka par spīti tam daudzi cilvēki vēl jo projām arī tagad Decembrī brauc ar velosipēdiem, kaut vai ārā bieži vien temperatūra nokrīt zem nulles un sāk krist sniegs. Šāda parādība sāka parādīties tikai pēdējo gadu laikā, kad sniegs sāk noturēties aizvien īsāku un īsāku laika posmu un ir iespējams pārvietoties drošāk ar šiem velosipēdiem.

Velosipēds brauc uz divām riepām, tāpēc arī ledū vai sniegā ar šo transporta līdzekli ir visai riskanti braukt, jo jebkura paslīdēšana var novest pie sān-veida sasvēršanās un pēc tā jau noteikti sekos kritiens. Kur pretī transports uz 3 vai 4 riepām tad pēc šādas saslīdēšanas tik un tā visu laiku atbalstīsies uz šīm 4 riepām. Protams, velosipēdiem ir pieejamas arī ziemas riepas un pat riepas ar radzēm, kas tad var palīdzēt iegūt saķeri pat sniegā, bet tik un tā ar riteni braukt ziemā ir daudz bīstamāk nekā ar automašīnu un tāpēc arī ziemā mēs nekad neredzam nevienu motociklistu vai kādu, kurš brauktu ar rolleri. Ber riteņbraucēji ir palikuši pārgalvīgāki un vēl jo projām pat decembra vidū izbauda velo braukšanas priekus dodoties uz darbu vai kādos citos izbraucienos. Un arī jaunieši ir redzami vēl jo projām braukājot ar BMX un MTB velosipēdiem grupās tieši tāpat, kā tas notiek vasarā.

Kamēr uz zemes nav sals, tikmēr šī braukšana varbūt pat nav tik bīstama, bet kad temperatūra visu laiku variē ap nulles atzīmi tad ir ļoti grūti prognozēt, kad pēkšņi ūdens sāks sasalt un sāks rasties ledus kārta. Tieši tāpēc arī es noteikti ieteiktu visiem ziemas riteņbraucējiem noteikti vilkt ķiveri, bet vēl labāk varbūt tomēr būtu jau laicīgi likt nost savu velo un mēģināt izmantot vai publisko transportu vai braukt ar automašīnu vai pat vienkārši pastaigāties. Es uzskatu, ka nav vērts lieki riskēt ar savu veselību tad, ja tajā pat laikā var to nedarīt braucot ar automašīnu vai publisko transportu. Un vēl papildus, es arī nesaprotu, kā gan šiem ziemas velosipēdistiem nav auksti, jo man jau staigājot ar kājām salst gan galva un rokas nemaz nerunājot par kaka sapūšanu, kas var radīt iesnas un sāpošu kaklu, kā arī saaukstēšanos. Un braucot ar velosipēdu tev taču ir lielāks ātrums un tiek ātrāk gaiss pūsts virsū kas rada vēl lielāku aukstumu. Padomājiet, kā jau vasarā ātri braucot nemaz vairs nav tik karsti jo pūš sejā foršs vēss vējiņš, bet ziemā tas viss vēl ir daudz stiprāks.

Tāpēc varbūt ir laiks šo muļķošanos izbeigt?