Velosipēdista vadītāja apliecība
0

Velosipēdista vadītāja apliecība

Velosipēdista vadītāja apliecību ir iespējams iegūt no 10 gadu vecuma. Viss, kas jāizdara tās iegūšanai, ir jānokārto eksāmens, kas ietver ceļu satiksmes noteikumu un satiksmes drošības testu.

Lai nokārtotu šo eksāmenu, iepriekš nepieciešams ņemt līdzi sekojošus dokumentus – personām, kas jaunākas par 15 gadiem, nepieciešama dzimšanas apliecība, bet pārējiem – braukšanas mācību atļauja, vadītāja apliecība vai atpūtas kuģu vai mazizmēra kuģošanas līdzekļa vadītāja apliecība. Tāpat nepieciešama arī fotogrāfija izmēros 3×4 centimetri, kas tiks pielietota apliecības izgatavošanā.

Lai pienācīgi sagatavotos eksāmenam, Ceļu satiksmes drošības direkcijas jeb CSDD mājaslapā http://csnt.csdd.lv/ ir pieejams tests, kuru aizpildot, ir iespējams pārbaudīt savas pašreizējās zināšanas un sagatavotību eksāmena kārtošanai. Šī testa kārtošanas reižu skaitam nav nozīmes, jo tas ir neierobežots un ir bez maksas. Tests atrodams sadaļā “Jauns eksāmens”, izvēloties kategoriju “Velosipēdi”. Tāpat eksāmenam iespējams sagatavoties arī mājaslapā www.berniem.csdd.lv vai CSDD mājaslapā, kurā atrodami dažāda ar velosipēdiem saistīta informācija un uzdevumi. Arī izdevniecība “Zvaigzne ABC”, sadarbojoties ar CSDD, ir izdevusi grāmatu, kas saucas “Ceļā ar velosipēdu”. CSDD ir sagatavojis arī Velosipēdistu rokasgrāmatu, kas pieejama direkcijas interneta mājaslapā. Sagatavošanās procesā noteikti var noderēt arī Ceļu satiksmes noteikumi.
Ja persona jau ir ieguvusi vadītāja apliecību kādā no transportlīdzekļu kategorijām, drīkst vadīt arī velosipēdu, bet, ja ir vēlme saņemt arī atsevišķu velosipēda vadītāja apliecību, uzrādot vadītāja apliecību un iesniedzot vienu fotogrāfiju 3×4 cm izmērā, to iespējams saņemt jebkurā CSDD nodaļā.

Lai iegūtu velosipēda vadītāja apliecību, ir jānokārto datorizēts teorijas eksāmens, kas ietver 10 jautājumus, uz kuriem jāatbild 10 minūšu laikā. Eksāmens tiek uzskatīts par nokārtotu gadījumā, ja pareizi ir atbildēts uz vismaz 8 jautājumiem.

Ja eksāmens tiek kārtots pirmo reizi, par to nav jāmaksā, bet atkārtota eksāmena gadījumā ir jāmaksā 1,08 eiro, un apmaksa ir jāveic tieši pirms eksāmena.
Eksāmenam iespējams pieteikties mājaslapā www.berniem.csdd.lv, bet papildus informāciju par velosipēda eksāmenu iespējams iegūt pa tālruni vai ieroboties personīgi CSDD nodaļā.