mtb ritenbrauceji
0

Pasaules grūtākās MTB sacensības

Ja tev patīk asas izjūtas un grūti pārbaudījumi tad MTB jeb kalnu riteņbraukšana ir domāta tieši, tev, jo šis sporta veids sevī ietver tieši šīs divas īpašības. Taču, ja tu vēlies nevis pats piedalīties MTV velobraucienos, bet tos vērot, tad tev noteikti vajadzētu apskatīt šīs 5 ekstrēmākās un episkākās MTB sacensības.

1. BC Velosacensības Kanādā
Šīs sacensības norisinās Kanādā, Britu Kolumbijas štatā, kas ir pazīstams ar savām skaistajām un kalnainajām ainavām. Tieši tādēļ šī vieta ir tik ļoti piemērota, lai tajā rīkotu MTB sacensības. Šo sacensību trase stiepjas no Vankūveras līdz Vistlerai, un to laikā dalībniekiem ir jāpārvar ne tikai dažāda tipa mežu takas, bet pat jātiek no vienas salas uz otru.

2. La Ruta de los Conquistadores sacensības Kostarikā
Šīs sacensības, kuras norisinās skaistajā Kostarikā, ir vienas no vispopulārākajām un tajā pašā laikā arī visrespektētākajām sacensībām, jo, lai gan šīs sacensības mīl daudzi MTB fani, tās ir vienas no biedējošākajām sacensību trasēm pašiem MTB braucējiem. Šīs sacensības var dēvēt par sacensībām no krasta līdz krastam, kur grūtības nesagādā tieši distances attālums, jo šo sacensību laikā sportistiem 3 dienu laikā ir jāpieveic 161 jūdzes, bet gan tieši trases reljefs. Sacensību laikā sportistiem ir jāpārvar 5 kalnu grēdas, kuras kopā sastāda aptuveni 29 tūkstošu pēdu augšupejoša ceļa, kas nekādā ziņā nav viegls pārbaudījums pat vistrenētākajam sportistam.

3. Valparaise Cerro Abajo pilsētas nobrauciena sacensības Čīlē
Tiem, kuriem patiek tieši nobrauciena disciplīna no kalnu riteņbraukšanas daudzajām disciplīnām, notiekošās patiks šīs Čīlē notiekošās sacensības. Nogāzes riteņbraucieni jau paši par sevi ir ļoti ekstrēmi, bet, tā kā tieši šo sacensību trase ved pa īsta kalna nogāzi un vēl papildus cauri pilsētai, tad var teikt, ka neko daudz ekstrēmāku saistībā ar nobrauciena sacensībām tu neatradīsi. Šo sacensību laikā nereti dalībnieki lec pāri ceļiem, brauc pa šaurām pilsētas ieliņām, pārvar kāpnes un pat pēc no ēku jumtiem, lai tikai pēc iespējas ātrāk nokļūtu no starta līdz finišam.

4. Absa Cape Epic sacensības Dienvidāfrikā
Dienvidāfrika jau pati par sevi ir visai eksotiska sacensību norises vieta, taču šīs izturības krosa sacensības ir īpaši eksotiskas, jo to dalībniekiem 8 dienu laikā ir jāpieveic 718 kilometri. Un, ja attālums vien neliekas tik liels, tad šo 718 kilometru laikā braucējiem ir jāpārvar kopā 14850 m augšupejošs ceļš. Ne velti šīs tiek dēvētas par vienām no grūtākajām MTB sacensībām, kuras, par nepatiku profesionālajiem MTB braucieniem, ir vienas no svarīgākajām sacensībām, ja tu vēlies atrasties starp labākajiem MTB braucējiem.

5. Megavalanche sacensības Francijā
Un vienas no visslavenākajām un tajā pašā laikā arī sarežģītākajām MTB sacensībām ir šīs Megavalanche sacensības. Tās norisinās Francijā, Alpe d’Huez kūrorta tuvumā. Šo sacensību trases sākums ir augsta kalna pašā augšā, kura ir sniegota un pilna ar glečeriem, un, sacensībām turpinoties, vairāki simti braucēju cenšas pievarēt šo ekstrēmo 30 kilometru garo nobraucienu, tajā pašā laikā cenšoties arī nepaslīdēt sniegā un ledū un nenokrist. Un papildus nobrauciena laikā ir posmi, kuros sacensību dalībniekiem ir arī jāpārvar kalns uz augšu ne tikai nobrauciens, kas padara sacensību trasi vēl grūtāku.