MTB-sacikstes
0

Latvijas MTB pasākumi

MTB jeb kalnu riteņbraukšanas sacensības ir ļoti populāras visā pasaulē un tai skaitā arī Latvijā, jo arī Latvijā ir daudz sportistu, kuri specializējas tieši dažādās MTB disciplīnās. Tieši tādēļ arī Latvijā ik gadu notiek vairāki lieli MTB pasākumi.

Vivus.lv MTB Maratons
Viens no nozīmīgākajiem MTB pasākumiem Latvijā ir tieši kreditora Vivus.lv sponsorētais MTB maratons, kurš sākot no aprīļa līdz septembrim norisinās 7. posmos 7. dažādās Latvijas pilsētās. Pirmais posms notika jau 19. aprīlī Ventspilī, kam seko 24. maija posms Tukumā, 7. jūnija posms Baldonē, 28. jūnija posms Talsos, 12. jūlija posms Smiltenē, 9. augusta posms Cēsīs un visbeidzot 12. septembra posms vienā no mazākajām Latvijas pilsētiņām – Apē. Šis garais MTB maratons ir ļoti dinamisks, taču katrs mēnesis starp posmiem dod šī maratona dalībniekiem iespēju atjaunot spēkus, lai no jauna piedalītos sacensībās un cīnītos par uzvaru.

SEB MTB maratons
Līdzīgas sacensības iepriekš minētajam Vivus.lv MTB maratonam ir arī SEB MTB maratons, kurš arī norisinās 7. posmos no aprīļa līdz septembra beigām. Šis MTB maratons šogad sākās ar 1. posmu, kurš notika 29. aprīli Cēsīs, kur sportisti mēroja ceļu no Cēsīm uz Valmieru. Pēc tam 2. posms notiek 13. maijā Siguldā Latvijas čempionāta XCM ietvaros, tad 3. posms 17. jūnijā notika atkal Cēsīs. Tam seko 4. posms 15. jūlijā Vietalvā, 5. posms 5. augustā Tukumā, 6. posms 16. augustā Talsos un visbeidzot 7. posms 27. septembrī Ikšķilē. Arī šīs sacensības noteikti pārbauda ikviena MTB sportista izturību un fizisko sagatavotību, taču tajā pašā laikā nodrošina arī milzīgu gandarījumu, kad ir pieveikts ikviens no 7. maratona posmiem.

24h MTB
Un 3. nozīmīgais MTB pasākums, kurš noteikti ir jāapmeklē ikvienam, kuram patīk MTB, ir 24h MTB sacensības, kuras notiek 25. un 26. jūlijā Ogres Zilajos kalnos. Šīs sacensības, kā jau to nosaukums liecina, notiek veselas 24 stundas, kuru laikā ir jāmēro īsti MTB sacensību cienīga trase pa meža takām. Tā kā sacensības notiek 24 stundas, tad tajās dalībnieki piedalās gan komandās pa 2, 4 un atvērtajā klasē komandās pa 3 – 5 dalībniekiem, gan arī pa vienam. Šo sacensību laikā katrs dalībnieks (komanda vai solo dalībnieks) brauc pa noteikto MTB trasi un to laikā – 24 stundās – veic pēc iespējas vairāk apļus (viens aplis ir 10, 11 kilometru garš). Interesanti, ka sacensības notiek arī pa nakti, kas piešķir tām īpaši ekstrēmu piegaršu, un patiešām ļauj pārbaudīt savus spēkus ikvienam MTB sportistam.