MTB brendi
0

Labākie MTB velosipēdu brendi

Braukšanu ar riteni pa dubļiem, peļķēm un dažādām nelīdzenām vietām bērnībā varēja izbaudīt jebkurš, kuram bija tāda iespēja. Tagad to visu var darīt daudz iespaidīgākā līmenī, paliekot netīram trasē, lecot pa iespaidīgām rampām un braucot pa stāvām nogāzēm, pa kurām mamma bērnībā noteikti aizliedza braukt. Lai šāda ekstrēma braukšana būtu iespējama, vajadzīgs labākais inventārs. Un protams, ka šajā sporta veidā pats galvenais ir ritenis, jo tieši ar to ir jātiek līdz finiša līnijai vai galapunktam. Mūsdienu MTB riteņi ir veidoti ar ļoti iespaidīgiem tehniskajiem risinājumiem. Tie ir daudz vieglāki, izturīgāki un braukšana ir krietni vienmērīgāka. Iegādājoties jaunu kalnu velosipēdu tas, pēc savas būtības, strādā tev par labu.

Nekad nav viegli izlemt, kādu riteni vislabāk iegādāties. Veikalā ir daudz un dažādu brendu riteņi, bet parasti galvenais uzdevums ir atrast riteni, kuru pircējs arī var atļauties. Cenas dažādos veikalos ir atšķirīgas, tādēļ vislabākais variants jauna riteņa izvēlē būtu doties mazos testa braucienos ar vairākiem riteņu modeļiem, lai atrastu sev piemērotāko.

Par vienu no labākajām un populārākajām riteņu firmām tiek uzskatīta ”Giant”. Šī 1972. gadā izveidotā velosipēdu ražošanas kompānija ražo velosipēdus dažāda veida vajadzībām, bet īpaši uzteikti tiek šī uzņēmuma kalnu braukšanai paredzētie riteņi. Giant spēj ražot augstas kvalitātes velosipēdus, reizē padomājot arī par pircēju finansēm. Tā kā Giant savu tirgu ir paplašinājuši visā pasaulē, arī Latvijas velosipēdu iegādes vietās, iespējams savā īpašumā iegūt šāda brenda velosipēdu.

Nākamais ir ASV velosipēdu ražošanas gigants ”Trek”. Šī kompānija savu darbību uzsāka 1976. gadā un šobrīd ir viena no labākajām šosejas, treka un kalnu velosipēdu ražotājām pasaulē. Trek kalnu riteņi pieejami visdažādākajām vajadzībām – ikdienas braukšanai, MTB sacīkstēm, downhill sacīkstēm vai gariem un sarežģītiem braucieniem. Tā kā šis vajadzību klāsts ir diezgan plašs, tad arī šo riteņu cenu diapazons ir visai liels. Tātad Trek riteņus iespējams izvēlēties pēc vairākiem kritērijiem – cenas, dizaina un izmantošanas vajadzības.

Trešā kompānija arī bāzēta ASV un tā ir ”Specialized”. Iespējams ne pats populārākais, bet pēc lietotāju atsauksmēm pilnīgi noteikti viens no labākajiem brendiem MTB riteņu tirgū. Bez šī brenda pieminēšanas vērti ir arī tādi MTB riteņu ražotāji, kā Cannondale, Santa Cruz, GT, Scott, Yeti, Kona un Rocky Mountain Bicycles.