mtb lido
0

Kalnu velosipēda svars un cena

MTB jeb kalnu velosipēdi ir vispopulārākais divriteņu veids, un šos braucamrīkus izmanto gan ikdienas braukšanai pilsētā un laukos gan arī nopietnām sporta nodarbēm braucot pa kalniem, trasēm un arī darot dažādus trikus gan uz vietas gan kustībā. MTB velosipēdi tiek ražoti gan sievietēm gan vīriešiem un katram dzimumam ir mazliet atšķirīgas dizaina iezīmes, kas tad šos velosipēdus padara vieglāk lietojamus. Un protams speciālajiem sporta modeļiem ir pavisam cita dinamika un tie tiek veidoti daudz stiprāki un izturīgāki, tiem ir daudz mazāks svars un būtībā šie velosipēdi ir radīti, lai tie nesaplīstu pēc viena lēciena vai viena kritiena.

Bet kāda tad ir starpība svara un cenas attiecībai un vai ikdienas velosipēdiem svars ir būtisks, un vai zemāks svars attaisno lielākās velosipēda izmaksas. Sportojot ir pilnīgi saprotams, kāpēc vajadzētu ietaupīt teju katru gramu, ko vien ir iespējams, izmantojot dažādus eksotiskus materiālus kā oglekļa šķiedru, titānu un alumīniju, bet vai šādu materiālu izmantošana ir nepieciešama arī ikdienas lietošanai? Visticamāk, ka ikdienā tu šo dažu kilogramu atšķirību starp diviem dažādiem velosipēdiem nejutīsi, bet, protams, ja šis svars būs zemāks, tev būs mazliet vieglāk pārvietoties ar savu velo un to būs vieglāk pārnēsāt. Ja tev ir pietiekoši naudas līdzekļi, lai tu varētu atļauties ziedot vairākus tūkstošus Eiro par šāvu braucamrīku, tad noteikti, ka tev patiks šī uzlabotā dinamika un zemais svars, bet ja tev ir jāņem kredīts ar sabojātu kredītvēsturi, tad noteikti, ka to nevajadzētu darīt, jo kredīta procenti būs milzīgi un tu visticamāk arī nejutīsi nekādu atšķirību no sava iepriekšējā velosipēda vai arī tā, kura cena ir vairākas reizes mazāka, un kas izmanto daudz pieejamākus materiālus, kas ir nedaudz smagāki.

Pērkot velosipēdu, protams arī ir jādomā par to, vai ražotājs šo modeli ir veidojis plašajam tirgum un līdz ar to arī ražojot tos vairumā ir spējis samazināt cenu vai tomēr šis velo ir ekskluzīvs. Tas ir svarīgi jo no tā būs atkarīgs, vai tu varēsi saņemt pieņemamu cenu vai tomēr tev būs jāpārmaksā par produktu, kas var būt daudz reizes lētāks. Bet viss jau ir atkarīgs no tevis, un, ja tev patīk braucam-līdzekļi, kas aprāda tavu imidžu un tu gribi izcelties, tad šāds velo, kas tiek ražots vairumā tev noteikti nederēs, bet ja tev ir vajadzīgs tikai labs braucam līdzeklis, tad visticamāk, ka tev neinteresē, ko par to domās citi, bet tu vairāk uztraucies par tā cenu un izturību.