MTB velosipeds
0

Kā izvēlēties MTB velosipēdu?

MTB jeb kalnu velosipēdi ir vieni no ērtākajiem un labākajiem velosipēdiem, jo ar tiem bez problēmām var pārvietoties pa jebkura veida segumu, sākot no asfalta līdz akmeņainām kalnu takām. Taču sev īstā un piemērotākā MTB velosipēda izvēle var būt visai sarežģīta, tādēļ šeit būs neliels palīgs, kā izvēlēties MTV velosipēdu.

Pirmais, ko tev vajadzētu izdarīt, iegādājoties MTB velosipēdu, ir nolemt to, cik lielu budžetu tu atvēlēsi šī divriteņa iegādei, jo tas noteiks to, kāds būs tavs budžets. Dažādu MTB riteņu cenas atšķiras, ņemot vērā to, kāda vieta MTB velosipēds tas ir, kam tas ir piemērots un cik kvalitatīvas ir detaļas, no kurām šis velosipēds ir sakomplektēts. Visbiežāk MTB velosipēdu ikdienas izmantošanai var iegādāties pa salīdzinoši nelielu summu līdz 500 eiro, taču, ja vēlies nodarboties ar MTB sportu, un tev ir nepieciešams velosipēds, kurš ir patiešām kvalitatīvs, tad tev noteikti vajadzētu rēķināties ar budžetu, kurš it no 500 līdz 1000 eiro vērtībā.

Nākamais, ko nepieciešams apsvērti, ir tas, kur tu gatavojies iegādāties velosipēdu. Cenas noteikti atšķirsies no tā vai tu pērc velosipēdu no individuālajiem tirgotājiem vai lieliem velosipēdu veikaliem. Visbiežāk lielie veikali piedāvā velosipēdus par lielākām cenām un ar mazākām garantijām, kā arī nepievērš tik rūpīgu uzmanību katram klientam, kā to dara individuālie pārdevēji, jo šie pārdevēji ir ieinteresēti, lai katrs klients preci iegādātos tieši pie viņa, un, iespējams, pēc pāris gadiem atgrieztos pie viņa un iegādātos jaunu velosipēdu.

Vēl, kas noteikti ir jāievēro saistībā ar MTB velosipēdiem, ir materiāls, no kā ir taisīts šī divriteņa rāmis, jo tieši šis rāmja materiāls ir lielākais faktors, kas ietekmē velosipēda cenu. Visbiežāk šie rāmji tiek veidoti no vairāku metālu sakasējuma, tērauda, alumīnija vai oglekļa. Ja velosipēdi ar alumīnija un tērauda rāmi būs lētāki, vairāku metālu sakausējuma vai pat oglekļa rāmji jau būs ievērojami dārgāki.

Un pēdējais, ko tev vajadzētu izdarīt, pirms tu iegādājies MTB velosipēdu, ir pārbaudīt tā izmēru. Tāpat kā dažādu firmu ražots apģērbs un apavi atšķiras savos izmēros pat ja uz tiem ir minēts viens un tas pats izmērs, kā arī dažādu ražotāju MTB velosipēdu izmēri var atšķirties. Pārbaudīt velosipēda izmēra atbilstību tavam augumam ir ļoti vienkārši. Uzkāp uz velosipēda un nostājies ar abām kājām pie zemes un netālu vienas no otras. Tad šādā pozā pamēģini pacelt vispirms velosipēda priekšu, un tad aizmuguri. Tev vajadzētu varētu pacelt kā velosipēda priekšu tā aizmuguri apmēram 7 – 8 centimetrus, tajā pašā laikā joprojām paliekot ar abām kājām pie zemes. Ja tu to vari izdarīt, tad velosipēda izmērs ir tev atbilstošs un tu droši vari to iegādāties un sākt izbaudīt MTB divriteņa priekšrocības.