mtb velo
0

Kā izvēlēties kalnu velosipēdu

Kalnu velosipēdi ir ļoti universāli. Tos var izmantot velo pastaigām parkā, veikt ceļojumu apkārt pasaulei un atvest mājās produktus no veikala. Galvenais, kalnu velosipēda uzdevums – palīdzēt velosipēdistam pārvarēt smagus ceļa posmos un tiem nav obligāti jābūt kalniem.

Pirms izvēles veikšanas specializētajā veikalā, noskaidrojiet dažus svarīgus jautājumus:

  • Nosakiet savu braukšanas stilu. Jūsu braukšanas stils palīdzēs jums samazināt to velosipēdu skaitu, no kuriem ir jāizvēlas.
  • Nosakiet savu budžetu. Kalnu velosipēdu cenas ir ļoti atšķirīgas, sākot no 500 eiro, bet ja velosipēds ir vieglāks un ātrāks, ar plašām izmantošanas spējām, tad cena var sasniegt un pat pārsniegt 3000 eiro.
  • Ja ir iespēja, tad notestējiet dažus modeļus, kurus esat izvēlējušies. Iespējams, ka viens modelis patiks vairāk nekā pārējie.

Apdomājiet pirkuma detaļas.

Kāpēc jūs gribat iegādāties kalnu velosipēdu? Jūs esat pieredzējis velosipēdists un meklējat daudzveidību? Jums vajadzīgs velosipēds braucieniem uz piknikiem? Vai jūs gribat uzturēt labu fizisko formu vietējos velo maršrutos?

Padoms pircējam: kalnu velosipēda bāzes modelis labi der komandējumiem, ģimenes piknikiem, epizodiskām velo pastaigām. Ja jūs gribat kustēties tālāk – braukt ātrāk, augstāk un sarežģītāk, tad vajadzēs iztērēties augstvērtīgākam velosipēdam.

Kāda ir jūsu fiziskā forma?

Vai jums der šis velosipēds? Jūs esat gatavs apgūt jaunas iemaņas? Vai jūsu fiziskā forma neļauj jums nodarboties ar riteņbraukšanu, bet jūs gribat periodiski atklāt jaunus maršrutus? Vai jūs gribat izmantot velosipēdu abiem augstāk minētajiem mērķiem uzreiz?

Padoms pircējam: ja jūs esat aktīvs un jums ir laba fiziskā forma, tad jums derēs gan hardtails, gan kalnu velosipēds ar amortizāciju uz abiem riteņiem. Ja jums ir muguras vai locītavu slimības, ja jūs dodat priekšroku lēnai braukšanai, tad labāk tomēr derēs velosipēds, kuram amortizācija ir uz abiem riteņiem.

Maršruti.

Maršruti veids arī var atstāt iespaidu uz velosipēda izvēli. Cik platai vai šauri, lēzeni vai stāvi, līdzeni vai kalnaini būs jūsu maršruti? Pajautājiet pieredzējušiem velobraucējiem, kāds tieši kalnu ritenis jums vislabāk derēs.

Padoms pircējam: Hardtails labi derēs tiem maršrutiem, kuriem nav strauju pacēlumu, bet var būt braukšana pa dubļainiem ceļiem.

Kalnu velosipēdu veidi.

Kopējā pielietojuma velosipēdi, kuri ir paredzēti jebkura maršruta veikšanai, sākot ar dubļainām takām un beidzot ar trekiem. Tādi velosipēdi ir pieejami visplašākajā izvēlē. Atšķiras tikai materiāli, no kuriem tie tiek izgatavoti.

Ir vēl daži kalnu velosipēdu veidi, kurus var reti satikt veikalos:

Kalnu velosipēdi kantri krosam. Dinamiski viegli velosipēdi, kuri lieliski der sacensībām ar straujiem pacēlumiem un straujiem pagriezieniem. Slikti panes smagus triecienus lēcienu laikā.

Kalnu velosipēdi Downhillam un Freeride. Velosipēdi ir konstruēti, lai varētu nolaisties pa akmeņainu, cietu virsmu, paredzēti lēcieniem un ir izturīgs pret triecieniem. Kalnu virsotnē tos parasti nogādā ar automašīnu vai pacēlāju, jo tie slikti der patstāvīgai kalnā braukšanai.